18 Haziran 2014 Çarşamba

Pita Mantı

IMG_20140617_181437 

Bu aralar yeni mekan keşifleri yapma peşindeyim. Hayatın her alanında olduğu gibi gittiğim mekanlara da son derece sadığım. Müdavimi olduğum 1-2 cafe var. Yıllardır giderim. Tanıdığım herkesi de götürmüşümdür. Ama sanalda paylaşmıyorum nedense :) Fakat bu durum değişti artık. Ben de birilerinden görüp, bir yerlerden duyup gidiyorum bu yerlere. Kimse paylaşmazsa nasıl haberim olsun? :)

IMG_20140617_173702 

Bu cafeyi tesadüfen gördüm. Mantı-Çiğ Börek-Makarna servis ediyorlar. İçecek olarak kahve var, soda var, kola var tabiiki :) Servis oldukça hızlı. İlk gittiğimde sipariş verdiğimiz gibi masamıza getirdiler mantılarımızı. Porsiyonlar büyük ve doyurucu. Mantısı da tabii ki çok lezzetli. Başka bir şey denemeye gerek duymadım. Zaten mantıcı ve mantısı ile öne çıkan bir mekan. Dekorasyonunu da çok sevdim. Sıcak, samimi bir havası var. Biraz ABD filmlerindeki küçük kasaba cafelerini anımsattı bana :) Yani bu kırmızı kareli masa örtüsünün algısı direk ya da dolaylı çoğu zaman Coca Coladır. Bu yüzden benzetmiş olabilirim.

IMG_20140617_174113

Pita Mantıda, 1 porsiyon mantı 14,25 kuruş. Kutu cola ise 3,75 kuruş. 20 tl'nin altında içeceğinizle beraber uzun saatler tok tutacak bir öğün yemiş oluyorsunuz. Daha önce Moda'da bulunan Pita Mantı ne kadar zaman önce olduğunu bilmiyorum ama Bahariye Caddesine taşınmış. Gitmesi de, bulması da çok kolay. Özellikle mantı severlere tavsiyemdir.

ADRES: Bahariye Caddesi No: 57 
Kadıköy-İstanbul

TELEFON: 0216 414 47 72

5 yorum:

nabrut fıdıllıoğlu dedi ki...

Mantıyı kırk yıl yemesem aramam.ama şimdi canım çekti çok ilginç :D

Joey Potter dedi ki...

Ben acayip severim :) Ama bir yerden sonra rahatsız ediyor. Bu güzeldi :D

Syhn dedi ki...

afiyet olsun ;)

sua kolik dedi ki...

nedem dışarda yersin ki ben sana yapıyım canım bu arda mantı neyliydi

Joey Potter dedi ki...

Seyhan: Tenkyu :D

Suakolik: Ayy çok teşekkür ederim. Yemiş kadar oldum :) Sade-kıymalı. Başka türlüsünü bilmiyorum ben :)

Pages

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Ara ki bulasın

© 2011 Kızsal Şeyler İşte, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena