27 Şubat 2012 Pazartesi

Mevlüt hediyelikleri ve 7 duası sofra fotoğrafları

Bir önceki postumda mevlüt hediyeliklerini gösrereceğim demiştim. Arkadaşım çekmişti resimleri bende tekrar uğraşmak istemedim. Aynısını ekliyorum. Bu şekerler 40 Mevlüdünden babaanemin. Şal-Tesbih-Yasin üçlüsü 7 duasından. Şalların ve tesbihlerin farklı renkleri vardı. Ben bunu seçtim. Çok güzel oldu herşey. Açıkçası ben pek kimse de görmedim bizim kadar özenli ve titiz davranan. Şal, tesbih ve yasini tül kesenin içinde dağıttılar. Çok şık oldu bence. 


Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

40 mevlüdünde açık büfe tarzı olmadığı için çekmedim bir şey. Burada görünenler sadece bir kısmı. Bir bu kadar da mutfakta var. 30'dan fazla çeşit vardı. Herkes 3 er çeşit hazırlamıştı. Gelenlerde boş gelmediler sağ olsunlar ama bu kadarı fazla. 5-10 çeşit neyse ama ziyan oldu gerisi. Hem de aileye-komşulara paket yapıp verildiği halde. Bu kadar ikramın arasında benim brüksel muhallebim (önde kakaolu olan ) kaldı tabii. Ama 40 mevlüdünde yaptım yeniden. Hani sormuştum ne yapsam diye. Önce Handanıma sordum. Sonra Aylin hanıma danıştım bir kez de. O da bana risk alma, hem de etli pilavın yanında sütlü tatlı gider. Öyle bir şey yap dedi. Tabii bu sonuca uzun bir konuşmadan sonra vardık :) Dedim o kadar maharetli değilim. Yapabildiğim belli bir kaç şey var :) Ama tamamen beceriksiz de değilim :) Aile çok kalabalık ve çok becerikli akrabalar olunca bana bir şey kalmadı. Tatlıyı da zorla yaptım. Madem içinden geliyor yap dediler. Bu sefer yendi ama :) Akıllandık daha az tuttuk ikramları buna rağmen yine pek çok kimseye göre çok boldu. Ben bir kez de bizim evimizde dua okunsun istiyorum. Babaannem bizim evimizde yaşadı yıllarca. Havalar biraz düzelsin. Allah kısmet ederse biz de bir dua okutacağız.

SDC11579


SDC11578

7 yorum:

nilü dedi ki...

Allah kabul etsin canım..

tugbatugba dedi ki...

Canım Allah kabul eylesin bereketli bir hanımefendiymiş ve çok seveni varmış ki kimse eli boş gelmemiş ve ne mutlu ona sizin gibi evlatlar torunlar yetiştirmiş Rabbim mekanını ennet eylesin...

Kübra'nın GÜNLÜĞÜ dedi ki...

başınız saolsun. rabbim mekanını cennetden bir bahçe eylesin inş. ellerinize sağlık herşey harika olmuş. rabbim kabul etsin inş.
iyi günler, sevgiler

Syhn dedi ki...

Allah kabul etsin.
ben de görmemiştim böyle özenli hazırlananlar.
yasinlerin dağıtılması çok güzel oluyor. her okuyandan da yatana dua..

Joey Potter dedi ki...

Nilü: Sağol canım.

Tuğba: Aminn çok teşekkür ederim. Öyleydi babaannem çok sevilirdi. Öldükten sonra bile bereketi, iyliği sürdü.

Kübra: Amin cümlemizinkini. Teşekkürler çok benden de sevgiler.

Syhn: Sağol canım. Aslında üzerinde ismi doğum ve ölüm tarihi yazıyordu. Yeşil ciltli iyi oldu böylesi.

 Stil Direktörü  dedi ki...

Allah kabul etsin canım eminim bir kısmı olduğuna .) afiyet bal şeker olsun canım

Joey Potter dedi ki...

Sağol Eda'cım çok teşekkür ederim.

Pages

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Ara ki bulasın

© 2011 Kızsal Şeyler İşte, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena