17 Kasım 2013 Pazar

Sibelle Chocolatier

IMG_20131116_162153

Yaşadığı bölgedeki güzel yerleri keşfetmek konusunda rakip tanımayan Düşes Ruhlu arkadaşımız blogunda bir mekan tanıttı. Aslında önce instagramda fotoğrafını paylaştı. 'Beni de götür plizz' nidalarımdan sonra dayanamayıp, bir tur düzenledi :) Pudram Tozumla beraber bizi önce Şazeli'ye sonra da bu güzel cafeye götürdü. Sibelle Chocalatier küçük sevimli bir butik cafe. Ruhu olan, yaşayan bir mekan. Edith Piaf eşliğinde içilen kahveler, belkide hiç var olmadığınız bir zaman dilimine alıp götürüyor sizi. Sanki seçkin bir davetteymişsiniz gibi, hem o kadar özel, hem de yormayacak kadar sade. Gidip huzurla kahvenizi yudumlayabileceğiniz, arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz ve git, git diye gözünüzün içine bakılmayacak bir yer.


 Pictures

 Sıcak çikolata, çikolata ve kahve servis ediliyor. Sibel Hanım son derece zarif, kibar ve güler yüzlü bir mekan sahibi. Dekorasyonda kullandığı renkler, fincanları, tabakları, kahvesi ve tabii ki çikolataları çok hoşuma gitti. Sanırım arkadaşlar arasında küçük bir kutlama vardı o gün. Tiramisu yapmışlar bize de ikram ettiler. Eğer Seyhan olmasaydı benim o tarafa, o sokağa yolum düşmezdi açıkçası. İstanbul koca bir şehir ve bilmediğimiz ne sokaklar, ne saklı lezzetler, ne keyifli mekanlar var kimbilir. 

 sibelle
 
Sibel Hanıma herkes bir şube açın inşallah diye tememnide bulunuyormuş. Bilmeden ben de aynı şeyi diledim. O cafeyi alıp, daha merkezi, herkesin daha çok uğrayacağı, daha iç açan bir sokağa koymak isterdim. Dilerim emeklerinin ve güler yüzünün karşılığını maddi, manevi alır.. Eve dönerken çikolatalarından almamak olmazdı. Bildiğimiz tatların yanı sıra bergamotlu bir çikolata vardı. Daha önce denememiştim bu aramoda bir çikolata. Denedim ve hoşuma gitti. Ev halkı da tatsın istedim. Umarım en kısa sürede yeniden, güzel kahvesinden yudumlamak kısmet olur.

ADRES: Burhaniye Mh. Yunus Emre Sk. No:17A Çamlıca , 34676 İstanbul
(0216) 318 5225 


7 yorum:

nabrut dedi ki...

kendini özel hissettiren yerler...
birde yanında sevdikleirn varsa *.*

Joey Potter dedi ki...

Evet aynen öyle. İnşallah seninlede tanışmak, görüşmek kısmet olur bir gün :)

yesimdusova dedi ki...

çok sevimli ve lezzetli görünüyor.. afiyet olsun;)

Joey Potter dedi ki...

Gerçekten öyleydi :) Çok teşekkür ederim.

Gamze Esra Ersöz dedi ki...

Çok hoş, şık bir mekana benziyor.Yeri tam olarak nerede?

Joey Potter dedi ki...

Hımm tam olarak bilemiyorum arkadaşım götürdü beni de ama Kısıklı durağına yakın olduğunu söyleyebilirim. Açık adresini yazayım ben en iyisimi siz bakın :)

Burhaniye Mh. Yunus Emre Sk. No:17A Çamlıca, 34676 İstanbul
(0216)318 5225

sua kolik dedi ki...

hep hayalimde kalacak olandır böyle özel bir mekan açma fikri mekana bayıldım yanlız istanbulu sırf böyle mekanları olduğu için bile seviyorum

Pages

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Ara ki bulasın

© 2011 Kızsal Şeyler İşte, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena