28 Ağustos 2010 Cumartesi

Konuşan virüs

Dün gece bilgisayarıma virüs girdi. Günlerdir can sıkıntısından internette oyun siteleri başta olmak üzere o site benim, bu site senin şuursuzca dolanıyordum. Açılan pop-up larda sinirimi bozuyordu. Kimisi firefoxun güvenlik ayarına takılıyor, kimisi takılmıyordu. Neyse bir video izliyordum sonra bir ses duydum. Herhalde dedim videodan geliyordur. Yok baya biri Türkçe konuşuyor mekanik bir sesle konuşalım diyor. 

-Ne oldu nereye gittin?
-Gelince konuşalım
-Hadi bir konu açta konuşalım

Enson -benim adım şu seninki ne bile dedi. Panikledim birimi girdi acaba bilgisayara dedim ama hep aynı şeyleri tekrarlayan robot belli. Nasıl bir dosyaysa ben farkında olmadan firefoxa yerleşmiş. Virüs koruma programına falan da takılmadı. Tabii sorunun firefox internet tarayıcısından olduğunu anlamadım önce korktum. Neyse virüs taraması falan yaptım çıkmadı bir şey. Firefoxda geçmişi vs her şeyi sildim. Yine işe yaramadı. Sonra toptan kaldırdım alt klasörleri ile birlikte. Bilgisayarda firefox kelimesini aratıp, ilgili ne varsa sildim. Sonra da baştan kurdum her şeyi. Bilgisayara format atmayı bile düşündüm. İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Genelde eklenti yüklenmesine izin vermem bilgisayara. Divx bile kurmakta direndim epey bir süre. Flash neyine yetmiyor diye ama online film-dizi izlerken karşıma çok çıkıyordu yükledim. Ama tabii o değil sorun. Neyse nasıl bir virüstü bu bilmiyorum. Şimdilik kurtuldum gibi görünüyor ama yeniden gelirse diye korkuyorum. Çünkü nereden geldiğini bilmiyorum. Bundan sonra ne idüğü belirsiz sitelere girmeyeceğim. Yine de bu bir çözüm mü bilmiyorum. Sonuçta internetteyseniz en güncel, en iyi anti virüs-spyware vs. programlarını kullansanız bile her türlü saldırıya açıksınız. Virüslerin şekli bile değişiyor baksanıza. Benden size uyarı olsun böyle bir şey var. Dikkatli olun.

9 yorum:

C3Moi dedi ki...

virüssüz pc gelinliksiz geline benzer. iyidir iyidir.

Syhn dedi ki...

bak ben cahilim mahilim ama hiç öyle gaipten sesler duymuyorum.
neden?
bulaşmıyorum çünkü öyle her siteye :))

Nah a Perfect Day dedi ki...

Bi ara benim virüsümde bipleyip duruyordu alıştım artık, virüsleri seviyorum:D

sanitabant dedi ki...

Ben teknolojiden anlamam o yüzden yok eklentiymiş yok popartmış bana çok uzak açıklamalar. Benim mantığıma göre sana 3 harfliler musallat olmuş joey:))

âyine-i devrân dedi ki...

haha, 2010 model bu virüs desene, yok artık yaa ama :d inşallah geri gelmez, benden kurtulduğunu mu sandın filan diyebilir bence :p :d

Joey Potter dedi ki...

Kafayı yiycem saat 5 ve geri döndü. Baktım şifrelerim falan yeniden girmek zorundayım. Sabah bir şey yoktu ya. Formatlamak lazım bilgisayarı. Lanet olsun ya.

Lazanya dedi ki...

yeni virüs yeni can demektir :p

artık yalnız değiliz, onlar her yerde! :D

Sibel'in hobi dünyası . . . dedi ki...

aaaa aynı şeyler benim laptopta da oldu, yaw kafayı yiyecektim, birileri konuşalım falan diyo ulan kim bu, kim konuşuyo derken çaktım ama nasıl girdi nerden oldu bilmiyorum, şimdilik ses yok inş. kurtuldum :D Bak yalnız değişmişim ben de... Sevgiler...

tarih84 dedi ki...

son durum nedir canım en son yendien hortladı bu sinir robot demiştin=) ay gülüyorum valla sorma bende msni defalarca yükledim.dizi sitelerinden tükenmeyen kalmmei ne öyle bir reklamı yanlışlıkla tıkladım,meğer kalem reklamı değil pornoymuş ateşli geceler vaad eden cinsinden=) pc me girdiği yetmezmiş gibi msn e bulaştı her msn açtığımda millete otomatik ileti gidiyor ateşli geceler vaad eden bir reklam ama ben format attırarak kurtuldum.

Pages

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Ara ki bulasın

© 2011 Kızsal Şeyler İşte, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena