23 Aralık 2013 Pazartesi

Doğu- Batı Sentezi Doğum Günü Sofrası
Yoksa Doğu-Doğu mu demeliyim? :) Biraz Uzakdoğu ve Türk mutfağı karışık.. Cumartesi günü çok sevdiğim, biricik çitlembiğim arkadaşım Miss.Nefertiti'nin doğum günüydü. 2013 yılı arkadaşımın dönüp bakınca mutlu olarak hatırlayacağı bir yıl olmadı ne yazık ki. Yaşadığı büyük acı unutulmaz elbette ama ben en azından bir parça mutlu olsun istedim.. Bu sebeple bu yıl daha özel olsun diye düşündüm. Aklımda pek çok şey vardı. Aynı zamanda hiç bir şey yoktu. Düşündüklerimin bir kısmını gerçekleştirmek istesem de; ne yazık ki istekler olanaklarla sınırlı...

Dışarıda oluruz biz bize kutlarız diye kararlaştırmıştık en son. Ancak amcasının ani rahatsızlığı bu planı da iptal etmemize sebep oldu. Her şeyin başı sağlık, gerisi boş dedik. Ama ben o gün arkadaşımın yanında olmak istiyordum. En son seçenek olarak evde vakit geçirelim dedik.Hediye konusunda da kafamda bir şeyler yoktu. Biz her yıl birbirimize ne istediğimizi söyleriz. Ya da seçenek sunarız. Bu sene ne kadar sorarsam sorayım aldığım cevap: 'Hiç bir şey istemiyorum' oldu. Ben de bir türlü bilemedim ne alacağımı. Hediye konusunda düşüncelerimiz paralel. Mutlu etmesinin yanı sıra, bir ihtiyaca karşılık vermesi gerektiğini düşünüyoruz. İşime yarayacak bir şey olsun mantığı. Ben de önce Taksime gittim. Bir şeyler bulabilirim diye. Biraz da gezmeye bahane olsun dedim. Fakat kentsel dönüşüm denen olgu, bildiğim, sevdiğim bütün mağazaları, cafeleri tarihe gömmmüş. Oradan da eli boş döndüm. Üstelik kendimi sakatladım ufak çapta. Cumartesi öğlen, gecikmeli olarak vardım arkadaşımın evine. Kızlar sağolsunlar beni beklemişler yemek yemek için. Sebzeli noddle yapmışlardı. Hepimiz o kadar açtık ki, görseli, sofra düzenini falan umursamadan yemeklere daldık. Yoksa Nefinin çektiği fotolar sanat eseri gibidir  :)

Börekler, Kısır ve pasta benden. Patates salatası, Noodle ve Kola arkadaşlarımdan :) Pastayı taa karşıdan taşıdığım için biraz formu bozuldu. Ancak tadında bir değişiklik olmadı tabii :) Görünen kola yetmedi tabii. 2.5 lt'lik bir şişe daha aldılar benim için :) Bu arada bir itiraf...  Metrobüs kullanmayı özellikle kalabalık saatlerde sevmiyorum ama cidden kolaylık. Anadolu yakasından kara yoluyla gitmeye kalksam gece yarısında ancak varırdım herhalde. Hele Cumartesi kilit olmuş trafiği görünce iyice anladım. Canım bundan sonra her geçen yılın, bir öncekinden daha güzel olsun. Mutlu, sağlıklı, huzurlu, aşklı, bollll paralı :) nice nice yıllara. XOXO

6 yorum:

Miss_Nefertiti dedi ki...

Esas ben güzel hediyelerin, pastan ve en önemlisi harika dostluğun için teşekkür ederim.

Amaaaaa....

Ne yedik bee :D İyi yedik ama ehehehehe Cidden nasıl acıktıysak hepimiz resmen yumulduk yemeklere :D İYi oldu geldiğin tekrarlamalıyız bunu sık sık :)

Ayrıca güzel dileklerin için de çok teşekkürler. Hediye almana gerek yoktu biliyorsun. Hiçbir şey istemediğimi söylemiştim. Ama yine de yüreğinden gelen güzelliklere hayır diyemem ♥♥ Öperim en gamzelisinden :)

nabrut fıdıllıoğlu dedi ki...

pastaaaa...
en güzel doğum günü basit ama samimi olandır.kaldıki yaş aldı başını gitti artık ancak bu kadarı :D
bilmiyordum gideyim de @missnefertiti'nin doğum gününü kutlayım

Joey Potter dedi ki...

Nabrut: Haklısın artı 18 yaşına giriyoruz :p büyüdük öyle doğum günü de neymiş :) Güzel bir gündü dediğin gibi basit ve samimi.

Joey Potter dedi ki...


Nefi: Gerek yok, ya da istemiyorum lafları beni durdurur mu? Herkesin hoşuna gidecek bir şey bulunur elbet.:) Allah sağlık versin hepimize keder vermesin hiçbirimize seneye telafi ederiz inşallah.

Syhn dedi ki...

nice yıllaraaa!!

Neşeniz daim olsun, gençler(!)

auhauhauha :))

yesimdusova dedi ki...

güzel bir masa..iyi senler..
hediye alma konusunda bende sıkıntı yaşarımi karşıdaki kişinin işine yarasın isterim. hemde surpriz olsun..

Pages

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Ara ki bulasın

© 2011 Kızsal Şeyler İşte, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena